XVIII PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ

W dniu 11 października 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVIII Pielgrzymce Rodzin Szkół im. Papieża Jana Pawła II na Jasnej Górze. Tegoroczna pielgrzymka odbywała się pod hasłem ,,Promieniowanie ojcostwa”.

Dla szkolnej społeczności częstochowskie spotkania to już tradycja, tak więc i w tym roku nie mogło nas zabraknąć na błoniach pod Jasną Górą.
Mszą Św. sprawowana w intencji Rodziny Szkół i dziękczynienia za odzyskanie przez Polskę niepodległości, za wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową w 40. rocznicę tego niezwykłego wydarzenia, w niebo poszybowało 350 balonów z intencjami dzieci i młodzieży. Szczególnym gościem tegorocznego spotkania był abp Mieczysław Mokrzycki metropolita lwowski i przewodniczący Konferencji Episkopatu Ukrainy, wieloletni osobisty sekretarz papieża Jana Pawła II. Abp Mieczysław Mokrzycki podkreślał, że „nauka św. Jana Pawła II ma być zapisana nie tylko na sztandarach, ale przede wszystkim w naszych sercach, umysłach i postępowaniu”. W czasie pielgrzymki opiekę sprawowali : p. dyrektor Dorota Długoń, ksiądz Jakub Matura, p. Dorota Gawęda, p. Danuta Runger.