WYCIECZKA DO BAŁTOWA

14 maja 2019 r. uczniowie klas czwartych pod opieką swoich wychowawczyń wybrali się na wycieczkę do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Wprawdzie pogoda nie dopisała, ale dobry humor nie opuszczał młodych turystów, którzy ciepło ubrani, zaopatrzeni w parasole i płaszcze przeciwdeszczowe, z wielkim zaangażowaniem zaliczali kolejne atrakcje.

Na początku ogrzaliśmy się w Sabatówce, czyli domku czarownicy, która zdradziła nam kilka swoich sekretów. Następnie kultowym amerykańskim schoolbusem objechaliśmy Zwierzyniec, gdzie do okien autobusu zaglądały nam wielbłądy, alpaki i strusie. Kolejną punktem programu było zwiedzanie Parku Miniatur z makietami najsłynniejszych polskich zamków i pałaców. Na obiad zatrzymaliśmy się w Zajeździe Przytocze. Posileni udaliśmy się na historyczną lekcję muzealną o polskim rycerstwie. Kiedy przestało padać, wyruszyliśmy do JuraParku. Wzdłuż blisko kilometrowej ścieżki dydaktycznej znajduje się około stu modeli dinozaurów naturalnej wielkości. Cała trasa została podzielona na okresy geologiczne, dzięki czemu mogliśmy chronologicznie poznawać burzliwą historię rozwoju życia na naszej planecie. Ze świata dinozaurów przenieśliśmy się do oceanarium, w którym za pomocą technologii 3D można stanąć oko w oko z ogromnymi prehistorycznymi podwodnymi stworzeniami. Na koniec nadszedł czas na zakup pamiątek i już trzeba było wracać do domu. 
Wycieczkę zorganizowała pani Magdalena Miłoś, a opiekę nad uczniami wraz z nią sprawowały panie: Justyna Węgiel, Lucyna Chojnowska i Beata Wójtowicz.