Wieczór Jasełkowy w klasie 1 c

W poniedziałkowy wieczór przybyły do stajenki, maleńkiej, skromnej sypialenki bajkowe postacie. Każdy z nas wcielił się w rolę różnych bohaterów bajkowych, dobrych i złych, tych co kochają i tych co jeszcze nie pokochali. Ten wyjątkowy wieczór sprawił, że stopniały serca twardzieli. Warto było posłuchać przestróg Maryi i wcielić je w życie:

     „Pamiętaj Maju! Bądź dla dzieci dobrym przyjacielem, bo kto uczciwie pracuje, tego Jezus kocha i miłuje”.

     „Widzisz Kopciuszku, pracowitość i pokora zawsze była nagrodzona” „Rybaku, starcze mądry i uczciwy, zły jest człowiek chciwy, umiar we wszystkim to jest wielka cnota, cenniejsze od pereł, srebra złota”.

Moja „diabelska” rola skończyła się fiaskiem wobec „siły małego Jezuska”. Przyniesione przez Jasia i Małgosię pierniki, upieczone przez nas na „katarzynki”, które dojrzewały  na dachu Baby Jagi, trafiły docelowo na nasz stół wigilijny. Wspólne łamanie opłatkiem i śpiew kolęd były ogromnym przeżyciem, a życzenia naszej pani zapisały się na dobre w naszych sercach i sercach rodziców. Każdy rodzić dostał zwój kolęd z przepisami świątecznych potraw oraz bombkę z myślą bożonarodzeniową. Życzymy sobie, Wam wszystkim kolejnego wigilijnego spotkania za rok, aby każdy dzień był dniem wyjątkowym, dniem niosącym Boże Narodzenie.

                                                        Red. Wojciech Misiaszek z wychowawczynią