PRZEDŚWIĄTECZNE KOLĘDOWANIE

„Tylko jedna jest taka noc, śpiewać nam się godzi…” – pod takim hasłem 20 stycznia 2019 r. w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej odbyła się akademia z okazji zbliżających się Świąt Bożego  Narodzenia. Na naszej uroczystości gościł pan Burmistrz Krzysztof Kaczmarski, była też obecna pani Dyrektor CUW-u Marta Chrabąszcz, przybyli emerytowani nauczyciele oraz liczne grono rodziców. Po powitaniu wszystkich zebranych przez panią Dyrektor Dorotę Długoń, uczniowie klasy III c, IV a, V a, V b i V c zaprosili do wspólnego kolędowania.

Można było usłyszeć i zaśpiewać wraz z występującymi uczniami tradycyjne kolędy i pastorałki oraz zupełnie nowe świąteczne piosenki, a występy wokalne przeplatane były poetyckim słowem. Białe opłatki pobłogosławił ksiądz Jakub Matura. Życzenia gościom i całej społeczności szkolnej złożyła pani Dyrektor  oraz pan Burmistrz, który pogratulował młodym artystom znakomitego występu. Na koniec wszyscy goście zostali zaproszeni na wigilijną kapustę z grochem oraz świątecznego makowca.

Część artystyczną przygotowały panie: Renata Bułat, Magdalena Miłoś i Lucyna Chojnowska. Nastrojowa dekoracja to dzieło pań: Justyny Węgiel, Anny Topór – Misiaszek, Anny Szczygieł, Beaty Wójtowicz i Anety Garbarz. Nieocenioną pomocą służył jak zwykle niezawodny pan woźny Tomasz Niewiadomski.

Serdecznie dziękujemy panu Mariuszowi Budzikowi, który bezinteresownie udostępnił profesjonalny sprzęt nagłaśniający i wraz z ósmoklasistą Piotrem Fido czuwał nad jakością dźwięku nie tylko na występie, ale także podczas wcześniejszych prób.