Powiatowe Igrzyska Dzieci w Halowej Piłce Nożnej Chłopców

W środę 30.10.2019 r. w hali sportowej im. Agaty Mróz –Olszewskiej w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Halowej Piłce chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 12 zespołów:  SP Nr 1 i Nr 2 z Dąbrowy Tarnowskiej, SP z Gruszowa Wielkiego, Luszowic, Borek, Lipin, Bolesławia, Szczucina, Gręboszowa, Nieczajny Górnej, Smęgorzowa i Olesna. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym” w trzech grupach eliminacyjnych oraz finały.

Turniej sędziował Kacper Wąż. Wyniki naszych chłopców:

  • SP Nr 1 w Dąbrowie Tarn. – SP w Lipinach 3:1
  • SP Nr 1 w Dąbrowie Tarn. – SP w Smęgorzowie 5:0
  • SP Nr 1 w Dąbrowie Tarn. – SP w Gręboszowie 2:0

Finały:

  • SP w Gruszowie Wielkim – SP Nr 1 w Dąbrowie Tarn.0:1
  • SP Nr 1 w Dąbrowie Tarn. – SP w Oleśnie   0:1 /złota bramka – Rafał Panek/

Drużyna  nasza  zdobywa 12 pkt. zajmując    II miejsce w powiecie

Zespoły, które uplasowały się na podium otrzymały puchary i medale, które w imieniu Starosty Dąbrowskiego Lesława Wieczorka wręczyli Mariusz Kądzielawa oraz Kinga Gajek /bezpośrednio odpowiedzialna za  przeprowadzenie zawodów/. Zdjęcia Jerzy Dąbrowa.

Zawody zostały zorganizowane z wykorzystaniem środków dotacji Powiatu Dąbrowskiego, przekazanej Powiatowemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu w Dąbrowie Tarnowskiej na realizację zadania pn.  „Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży szkół z terenu powiatu dąbrowskiego w  ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa”.