Konkurs „Jaka to legenda?”

Dnia 4 marca 2019 r. w sali regionalnej naszej szkoły została  rozstrzygnięta   XVII edycja   konkursu  legend, związanych z krajem w którym mieszkają. Celem było zachęcenie dzieci do czytania legend i podań, kształtowanie umiejętności czytania  ze zrozumieniem i zapamiętywania  treści oraz dokonywania oceny własnej  wypowiedzi.

Konkurs był wzorowany na teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Uczestnicy  pierwszej tury posiadali  jednakową  ilość pytań. Każdy, kto  nie udzielił  prawidłowej  odpowiedzi,  tracił  punkt, a w  ostateczności  odchodził  z gry, otrzymując za  swoje zmagania „słodkie co nieco-pierniki ”. Zwyciężyli uczniowie, którzy uzyskali największą ilość punktów. Zdrowa i serdeczna  rywalizacja jednoczyła  wszystkich  uczestników.

Organizatorzy,  jury  byli zbudowani  rzetelną wiedzą  uczestników, ich wysokim poziomem, ale jak w każdym konkursie, w którym zapewne towarzyszy  odrobina  szczęścia zostały przyznane miejsca.

Laureatami  zostali:

Miejsce I: Gajek Dominik, Bednarz Filip, Borsa Zuzanna, Skrzyniarz Szymon, Kowal  Izabela, Pietras Blanka, Fido Kinga, Krupa Emilia,

Miejsce  II: Zyguła Bartosz, Morawiec Maciej, Woźniczka Zofia,

Miejsce  III: Cioch Magdalena,  Świerzyńska Izabela, Sołtys Dominik,

Wyróżnienia otrzymali: Szybiak Roksana,

Nie było przegranych. Ponadto konkurs pozwolił  uczestnikom zapoznać się z pięknymi  eksponatami  z dawnych czasów , które zdobią salę  historyczno- regionalną naszej placówki. W asyście  „toruńskich  piekarzy”, zwycięzcom wręczono  medale i wyróżnienia. Gratulujemy! Zapraszamy za rok!

Organizatorzy konkursu