CUDOWNYCH RODZICÓW MAM…

CUDOWNYCH RODZICÓW MAM…  pod takimi tytułem uczniowie klasy II zorganizowali akademię  z okazji Święta Rodziny

Dnia 19 czerwca  2018 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej  odbyła się akademia z okazji Święta  Rodziny przygotowana przez uczniów klasy II a dla swoich mam i ojców. Rodzice z dumą i wzruszeniem  przysłuchiwali się pięknej recytacji wierszy, która przeplatała się z wesołymi  piosenkami. Dzieci kolejny raz udowodniły, że prócz talentu krasomówczego oraz wokalnego drzemie w nich również duży potencjał taneczny.

Na scenie nie zabrakło elementów gry aktorskiej. Do niezapomnianych chwil należał występ uczennicy Katarzyny Toczek i Emilii Krupy, które przeniosły wszystkich widzów w czasy dziecięcej sielanki i marzeń. Dzięki czarom małych  czarownic, uczestnicy znaleźli się z świecie bajek i baśni. Czerwony Kapturek,  wilk, krasnoludki, Kopciuszek, pszczółka Maja, biedronka, Baba Jaga,  Jaś i  Małgosia a nawet Bolek, Lolek i smerf to postacie, które w tym szczególnym dniu kłaniały się nisko wszystkim mamom i tatom, dziękując im za to, że czytając co wieczór dzieciom, wprowadzają je  w tajniki klasyki dziecięcej literatury światowej. Na zgromadzonych czekała nie tylko uczta duchowa. Wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki  poczęstunek.

To wyjątkowe święto było okazją do bliższego poznania oraz do wyrażenia podziękowania za trud Rodziców jaki włożyli w wychowanie swoich pociech.Taka uroczystość pozostawia po sobie nie tylko miłe wspomnienia, ale przede wszystkim cementuje więzy rodzinne,  zachowując tym samym tradycje, jakie budowane są w społeczności lokalnej.