Wyjazd na lodowisko

8 lutego uczniowie klasy V a, VI a i VII b pod opieką pań: Doroty Gawędy, Beaty Kwapień, Ewy Baran i Lucyny Skrzyniarz wybrali się na lodowisko do Dębicy. Uczestnicy wyjazdu mogli się oddać szaleństwu jazdy na łyżwach. Niektórzy stawiali swoje kroki na lodzie po raz pierwszy, inni jeździli już prawie jak „zawodowcy”.

Zobacz więcej

Mimo upadków, potłuczeń i obolałych nóg jednym i drugim dopisywały humory. Wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły marząc o kolejnym takim wyjeździe.

Bezpieczne ferie zimowe

8 lutego 2018 r. naszą szkołę odwiedził mł. kpt. Marcin Stachura przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej. Uczniowie klas młodszych mieli okazję dowiedzieć się jak postępować w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu oraz zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego spędzania ferii zimowych.

Czytaj dalej Bezpieczne ferie zimowe

Choinka szkolna

W sobotę 3 lutego 2018 r. dzieci z klas I – III  z wychowawcami w godzinach przedpołudniowych rozpoczęły wspaniałą zabawę choinkową, którą prowadzili wodzireje.

Dzieci z klas IV – VII   bawiły się w godzinach popołudniowych.

Czytaj dalej Choinka szkolna

Bezpieczne ferie zimowe

Pierwszego lutego odwiedzili uczniów naszej szkoły przedstawiciele dąbrowskiej Komendy Powiatowej Policji. Uczulili uczniów na niebezpieczeństwa jakie czyhają na nich w trakcie ferii zimowych. Przypomnieli dzieciom o tym, że nie wolno ryzykować zjeżdżania z górek położonych w pobliżu dróg czy rzek. Nie wchodzić na zamarznięte zbiorniki wodne, gdyż lód może się pod ich ciężarem załamać.

Czytaj dalej Bezpieczne ferie zimowe

II MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS CZWARTYCH, PIĄTYCH, SZÓSTYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Dnia 30.01.2018 r. w naszej szkole odbył się etap rejonowy II Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego dla klas czwartych, piątych, szóstych szkół podstawowych w roku szkolnym 2017/2018. Organizatorami konkursu są nauczyciele matematyki PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie.

Powrót

Czytaj dalej II MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS CZWARTYCH, PIĄTYCH, SZÓSTYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Święto Babci i Dziadka

25 stycznia do Dziennego Domu Senior Wigor wybrali się uczniowie naszej szkoły, aby uczcić Święto Babci i Dziadka. Okazjonalnymi wierszykami i piosenkami złożyli Seniorom życzenia oraz wręczyli samodzielnie wykonane upominki. Występ artystyczny pokazał jak ważną osobą w życiu każdego dziecka jest babcia i dziadziu.

Czytaj dalej Święto Babci i Dziadka

Nietypowa wywiadówka w kl. III „B”- „Samoocena poprzez poezję Brzechwy”

W tym dniu w mojej klasie odbyło się spotkanie, gdzie wraz z moimi kolegami i koleżankami przedstawiając wiersze Jana Brzechwy mówiliśmy o swoich sukcesach, porażkach, mocnych i słabych stronach. Każdy z nas był przebrany za różne zwierzęta i postacie. W tym świecie pełnym przygód, humoru, a także nauki nie zabrakło lina, suma, żaby, sowy, kłamczuchy, samochwały, biedronki jak można zauważyć poniżej.

 

Czytaj dalej Nietypowa wywiadówka w kl. III „B”- „Samoocena poprzez poezję Brzechwy”