Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Uroczysta akademia z okazji Ślubowania uczniów klas I.

 

Wycieczka do Oświęcimia i Wadowic uczniów klasy 8a i 8b!

Celem wycieczki jest zwiedzanie największego hitlerowskiego obozu zagłady w Oświęcimiu w dwóch częściach Auschwitz i Birkenau. W godzinach popołudniowych udamy się do Wadowic – miasta urodzin Karola Wojtyły a późniejszego papieża Jana Pawła II i patrona naszej szkoły.

Czytaj dalej Wycieczka do Oświęcimia i Wadowic uczniów klasy 8a i 8b!

„POSZUKIWANIA”

Dwunasta edycja Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Poszukiwania” odbyła się w Dąbrowskim Domu Kultury 10 października 2019 r. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy V b, Hubert Lichorobiec, którego do konkursu przygotowała polonistka Lucyna Chojnowska.

Tym razem recytacja w wykonaniu chłopca zasłużyła na wyróżnienie.

Gratulujemy

Projekt „Ochrona praw konsumentów”

W ramach projektu „Ochrona praw konsumentów” uczniowie klas 7 i 8 poznają prawa konsumenta dzięki stowarzyszeniu Auxilium. Celem projektu jest ,,Propagowanie wiedzy na temat prawa, w tym praw konsumenckich oraz podstawowych zasad postępowania cywilnego oraz administracyjnego”. Projekt jest finansowany z funduszy ,,Marszałka Małopolski”.

„Niepełnosprawni w ruchu drogowym – BĄDŹ WYROZUMIAŁY”

Z inicjatywy Dyrekcji Środowiskowego  Domu Samopomocy w Oleśnicy uczniowie klasy 8 b zostali zaproszeni w dniu 8.10.2019 r. w ramach akcji „Niepełnosprawni w ruchu drogowym – BĄDŹ WYROZUMIAŁY” na pokazy ratowniczo-gaśnicze, które odbyły się na parkingu przy Powiatowej Komendzie Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

DEBATA MIĘDZYSZKOLNA

30.09.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbyła się Specjalna Debata Międzyszkolna, której w tym roku szkolnym przyświecało hasło: „Patriotyzm ma wiele twarzy”.

Spotkanie zostało przygotowane w ramach historycznego projektu edukacyjnego w Szkole Podstawowej nr 2 pod hasłem „Pamiętamy”, będącego częścią ogólnopolskiego Programu Wieloletniego Dotacyjnego Niepodległa na lata 2017 – 2022.

Czytaj dalej DEBATA MIĘDZYSZKOLNA

Zagraniczne szkolenia kadry pedagogicznej z SP nr 1

 

Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej są nieustannie chętni i gotowi do podnoszenia swoich kompetencji, zarówno zawodowych jak i językowych. W 2018 r. szkoła jako jedna z nielicznych w naszym powiecie, ponownie zakwalifikowała się do realizacji projektu w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej.

Czytaj dalej Zagraniczne szkolenia kadry pedagogicznej z SP nr 1

Insta.Ling dla szkół

Miło nam poinformować, iż w bieżącym roku szkolnym ponownie przystąpiliśmy do XIII  już edycji programu Insta.Ling. Program okazał się bardzo efektywnym narzędziem wspomagającym naukę, stąd obecnie uczniowie klas VI – VIII korzystają z tego udogodnienia do szybkiego i bezstresowego przyswajania słownictwa z języka angielskiego i niemieckiego. Czytaj dalej Insta.Ling dla szkół

Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych

17.09.2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych. Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Św. w Kościele Matki Bożej Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej o godz. 10.30.
Po Mszy Św. z kolorowymi balonami w dłoniach przeszliśmy ulicami miasta w Integracyjnym Marszu Osób Niepełnosprawnych. Naszą szkołę reprezentowała klasa II b i inni uczniowie.