Akcja – Podaruj dzieciom szkołę

Już 28 lutego 2019 r. nasza szkoła przystąpi do szlachetnej akcji „Wyślij pączka do Afryki” w ramach „tłustego czwartku” odbędzie się kiermasz misyjny „KUP PĄCZKA”.

Serdecznie zapraszamy.

Klasa VI b na sankach w Muszynie Złockie

Dnia 6.02.2019 r. klasa VI b pod opieką p. wychowawczyni i wicedyrektor p. Grażyny Marek udali się do Muszyny na sanki, gdzie aktywnie spędzili czas. Zjazdy na sankach przysporzyły wiele radości i niezapomnianych wrażeń nie tylko uczniom, ale i opiekunkom.

Oczywiście, w drodze powrotnej, nie obeszło się bez wizyty w McDonald’s.

CHOINKA SZKOLNA 2019

Trwa karnawał – czas radości i zabawy. Toteż i w naszej szkole w dniu 2 lutego 2019 roku odbyła się zabawa karnawałowa zwana tradycyjnie „choinką”. Na ten dzień sala gimnastyczna zmieniła się w salę balową udekorowaną balonami. Uczniowie klas I-III przybyli w pięknych i pomysłowych strojach, wcielając się w różne postacie. Zabawę pełną dobrej muzyki, niespodzianek i konkursów prowadzili wodzirej Monika i DJ Tomasz. Nie zabrało też słodkiego poczęstunku, który przygotowali rodzice. Zobacz na FB.

W godzinach popołudniowych bawiły się klasy 4-8. Zobacz galerię na FB.

Dziękujemy Radzie Rodziców oraz wszystkim zaangażowanym rodzicom za udaną zabawę choinkową.

A. A-Osak

„Jeszcze zdążę Mały Książę – tajemnicze okoliczności literackiej działalności”

1 lutego 2019r. klasy 8a, b, c wraz z opiekunami brali udział w Interaktywnym Widowisku Teatralnym pn. „…jeszcze zdążę Mały Książę – tajemnicze okoliczności literackiej działalności”. Miejscem widowiska było tarnowskie kino „Marzenie”. Teatr Show zapewnił widzom świetną zabawę, w której to uczniowie byli „prawie” aktorami.

Czytaj dalej „Jeszcze zdążę Mały Książę – tajemnicze okoliczności literackiej działalności”

XIV EDYCJA KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK W DĄBROWSKIEJ „JEDYNCE”

Już po raz 14 nasza szkoła zorganizowała Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. 31 stycznia od wczesnych godzin porannych mury naszej szkoły rozbrzmiewały pięknymi i nastrojowymi kolędami. Do konkursu zgłosiło się 34 uczestników, w tym również zespoły. Konkurs odbywał się pięciu kategoriach.

« 1 z 2 »
« 1 z 2 »

Oceniano walory głosowe, interpretację kolędy oraz ogólne wrażenie artystyczne, jakie tworzyli swoim występem młodzi wykonawcy.  Czytaj dalej XIV EDYCJA KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK W DĄBROWSKIEJ „JEDYNCE”

Wyjazd do Teatru Ludowego

W dniu 31 stycznia 2019 roku klasy ósme „A” i „B” pojechały do Teatru Ludowego do Krakowa na spektakl Philipa Ridley’a „BŁYSK REKINA” w reżyserii Jerzego Fedorowicza.

VI MIĘDZYGMINNY FESTIWAL KOLĘD – ELIMINACJE

30 stycznia w Dąbrowskim Domu Kultury odbył się pierwszy etap VI Międzygminnego Festiwal Kolęd. Naszą szkołę reprezentowały następujące solistki: Zuzanna Witek, Katarzyna Toczek, Wiktoria Świerczek, Aleksandra Toczek. Wystąpiły także zespoły: Jedyneczki, Weseli Kolędnicy, Świetliczki, Muza oraz duet Julia Marek i Kacper Orszulak.

W gronie laureatów znaleźli się:

Czytaj dalej VI MIĘDZYGMINNY FESTIWAL KOLĘD – ELIMINACJE