Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W środę 24 kwietnia 2019 r. uczniowie i uczennice klas IV-VI szkól podstawowych i oddziałów gimnazjów z terenu Gminy Dąbrowa Tarnowska rozpoczęli rywalizację w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Podczas eliminacji gminnych w szranki stanęły drużyny z szkół podstawowych.

Czytaj dalej Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Konkurs recytatorski

15 kwietnia 2019 r. w Dąbrowskim Domu Kultury w ramach XVII Dnia Pamięci o Holokauście odbył się konkurs recytatorski, w którym uczestniczyli uczniowie z powiatu dąbrowskiego i tarnowskiego.

W kategorii uczniów szkół podstawowych i gimnazjów wystąpił Hubert Lichorobiec z klasy IV b. Jego interpretacja wiersza Irit Amiel „Monolog chłopczyka w kaszkiecie” zasłużyła zdaniem jurorów na II miejsce. Huberta do konkursu przygotowała polonistka Lucyna Chojnowska.

 Gminny konkurs obrzędowy związany z Wielkanocą

Po raz 29. w siedzibie Dąbrowskiego Domu Kultury odbył się Gminny Konkurs Pisanek i Plastyki Obrzędowej związanej z okresem Wielkanocy. Organizatorami konkursu byli: DDK i Stowarzyszenie Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego.

Czytaj dalej  Gminny konkurs obrzędowy związany z Wielkanocą

XIX edycja Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

W Krakowie odbyły się finały wojewódzkie XIX edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, czyli największych zawodów piłkarskich dla dzieci w Europie. Z naszej szkoły wzięli udział chłopcy w kategoriach   U-8 i U-10, które rozegrano w grupach.

Chłopcy przeżyli wielką sportową przygodę z Kubusiem, dając z siebie wszystko.  W trakcie turnieju drużyny  Czytaj dalej XIX edycja Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

PILNY KOMUNIKAT

Dyrektor szkoły informuje, że od 11 kwietnia 2019 r. (czwartek) akcja strajkowa w PSP nr 1 zostaje zawieszona. Wszystkie zajęcia będą prowadzone wg planu lekcji.
Egzamin ósmoklasisty odbędzie się w zaplanowanym terminie.

PILNA INFORMACJA

zwiazku z przystąpieniem PSP nr 1 do strajku zajęcia lekcyjne nie odbędą się, aż do zakończenia strajku. 

Informacja o zakończeniu strajku ukaże się na stronie internetowej szkoły i na facebooku.
Wszystkich rodziców przepraszamy za trudności organizacyjne. Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie.

 

Konkurs z języka niemieckiego

W zeszłym tygodniu nasi uczniowie – Otylia Cholewa z 8 a, Adrian Mol z 8 b i Anna Wilkos z 8 c uczestniczyli w II etapie konkursu z języka niemieckiego MIT DEM HERZEN BEIM DEUTSCHEN organizowanego przez III LO w Tarnowie.

Gratulujemy im przejścia do II etapu konkursu i czekamy na wyniki.

Przygotowała: A. Garbarz

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który ma na celu podnoszenie świadomości społecznej i propagowanie wiedzy na temat autyzmu.
W tym roku nasza szkoła po raz kolejny dołączyła do obchodów. Dnia 2 kwietnia byliśmy niebiescy. Zarówno uczniowie, jak i pracownicy szkoły ubrali się na niebiesko, by pokazać swoją solidarność.

Czytaj dalej Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Z wizytą w Zalipiu

28 marca uczniowie z klas II a i II b uczestniczyli w wycieczce do Zalipia.
Wieś Zalipie jest niepowtarzalna w swoim rodzaju. Mówi się o niej, że to wieś, w której chaty zakwitają. Od kilku pokoleń pielęgnuje się tam i rozwija zwyczaj malowania domów i ich wnętrz w oryginalne wzory roślinne. Sto lat temu kobiety malowały ….

Czytaj dalej Z wizytą w Zalipiu