XXI Powiatowy Konkurs Recytatorski im. M. Kozaczkowej

W dniu 19. 03. 2019 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej, odbył się konkurs recytatorski twórczości Marii Kozaczkowej. Naszą szkołę reprezentował Kamil Kuź z klasy II a  i Hubert Lichorobiec z klasy IV .

Chłopcy oprócz wiersza M. Kozaczkowej zaprezentowali także utwór o tematyce wojennej w związku ze zbliżającą się 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej. Hubert Lichorobiec zajął III miejsce.

Gratulujemy!

Finał wojewódzki IGRZYSK DZIECI w pływaniu

W dniu 15 marca 2019 r. odbył się Finał Wojewódzki ID w pływaniu w Nowym Sączu. Udział wzięli  Aleksandra Dziurda, Emilia Kmieć, Oliwia Banek, Patrycja Adamczak, Emilia Bator, Magdalena Waryas oraz Maciej Grzebyk, Maksymilian Miłoś, Bartłomiej Cioch, Hubert Lichorobiec, Patryk Marek i Mateusz Cioch.

Gratulacje!

Kinga Gajek

Mistrzostwa Polski Muaythai – Żary

Z naszej Szkoły uczeń Filip Ryczek trenuje Muaythai w barwach tarnowskiego Klubu Thai Gym. W dniu 9 marca 2019 brał udział w Mistrzostwach Polski Muaythai  w kategorii dzieci starszych 12-13 lat, zdobywając  w turnieju tytuł MISTRZA POLSKI 2019.

                                            GRATULACJE!!!

HALOWE MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI – WOLBROM 2019

9 marca 2019 roku w Wolbromiu odbyły się XXVIII Halowe Mistrzostwa Okręgu Małopolskiego Dzieci i Młodzików w Łucznictwie o Puchar Burmistrza Wolbromia. W zawodach rywalizowało 91 młodych łuczników i łuczniczek z 9. klubów Małopolski.

Czytaj dalej HALOWE MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI – WOLBROM 2019

Dzień Kobiet w PSP nr 1

Miłym wydarzeniem w naszej szkole był uroczyście obchodzony Dzień Kobiet. Aby umilić to święto wszystkim Paniom i Koleżankom chłopcy z Samorządu Uczniowskiego przygotowali program artystyczny ujawniając swoje zdolności aktorskie i taneczne. Jak co roku  mogliśmy podziwiać humorystyczne występy taneczne i kabaretowe. Swoje zdolności wokalne zaprezentowały również uczennice z klas VIII, VI i  V. Wszystko to odbyło się w bardzo radosnej atmosferze, uśmiech pojawił się na twarzy każdej Pani i Dziewczyny.

„Jak wytresować smoka 3”

7 marca uczniowie klasy 1 a, 2 a, 4 a, 4 b, 4c i 5 c wybrali się do dąbrowskiego kina „Sokół” na film „Jak wytresować  smoka 3” . Dzieci z przyjemnością oglądały kolejne szalone przygody Czkawki, Nocnej Furii, Szczerbatka i innych postaci, opowieści o odnajdywaniu odwagi, by stawić czoła nieznanemu, a także o tym jak nigdy się nie poddać.

Przez cały czas trwania filmu na twarzach dzieci była widoczna wesołość mieszająca się z napięciem, a w finałowej scenie pojawiły się nawet łzy.

KONCERT DLA SENIORÓW

Wczesnym wieczorem 5 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły wystąpili w Dąbrowskim Domu Kultury z programem artystycznym dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet. Zespół wokalny „Muza” przygotował wiązankę znanych i lubianych piosenek. Marcin Minor i Adrian Mol przeplatali koncert słowami wierszy poświęconych płci pięknej.

« 1 z 24 »

 

Czytaj dalej KONCERT DLA SENIORÓW

Tłusty Czwartek – wielkie pączkowanie

„Kupiliśmy pączka, zamiast brzucha urosło nam serce”

28 lutego wolontariusze z klasy VI sprzedawali w naszej szkole pączki, włączając się do ogólnopolskiej akcji „ Pączek dla Afryki”, organizowanej przez fundację KAPUCYNI I MISJE.

« 1 z 15 »

Czytaj dalej Tłusty Czwartek – wielkie pączkowanie